Hoe kan ik een boek beter uitgeven, promoten en verkopen

    Alle berichten gepubliceerd in

    Juli 2019

    Klussen voor dummies

    boek Klussen voor dummiesk

    Klussen voor Dummies, pocket editie

    Voor de echte (toekomstige) Klusser!

    Share |

    Hoe werkt leenrecht

    Wetgeving & Jurisprudentie

    Hoe werkt leenrecht in Nederland

    Het leenrecht is: 'het recht van de rechthebbende op een billijke vergoeding voor het uitlenen van zijn werk door bibliotheken'.

    Sinds 1996 is het wettelijk geregeld dat bibliotheken voor het uitlenen van boeken, tijdschriften, bladmuziek, muziek-cd’s en dergelijke een vergoeding moeten betalen. Uitgezonderd zijn wetenschappelijke en schoolbibliotheken. 

     

    De reden van het verlenen van een vergoeding is dat een lezers van een geleend boek dit niet later zal aanschaffen. De hoogte van de vergoeding wordt bepaald aan de hand van drie factoren:

    - Uitleningen,
    - Boekprijs en het
    - aandeel van de auteur in het werk.

     

    Je kunt de regels nalezen in de repartitiereglementen: https://www.lira.nl/over-lira/statuten-en-reglementen. Lira houdt bij de uitkering administratiekosten van 10% met 21% btw in ter besteding aan sociale en culturele doelen. Lira heeft een brengplicht dus ook auteurs die niet zijn aangesloten bij Lira moeten opgespoord worden. Ons lijkt het beter jezelf bij Lira aan te melden. Dit kan gratis.

     

    Voor Vlaanderen leest u meer over leenrecht bij: Reprobel.

    Lees meer over leenrecht.

    Share |